Przejdź do treści

Pomysł na: zarobek każdego dnia

Mówi się, że pieniądze szczęścia nie dają, ale z pewnością rządzą światem. Nie da się ukryć, że są one ważne i potrzebne: dzięki nim jesteśmy w stanie zapewnić sobie i rodzinie byt oraz poczucie bezpieczeństwa, poświęcić je na niespodziewane przypadki losowe czy przyjemności. Za odpowiednią ilość pieniędzy, można również wejść w posiadanie ważnych informacji. Niektóre mogą nawet diametralnie zmienić nasz los. Prawdopodobnie my zamieściliśmy jedną z takich informacji.

Nie ma nic za darmo

Niepodważalną prawdą jest, że żaden majątek nie czeka na nas wylegując się na kanapie czy wypatruje odpowiedniego momentu by skoczyć nam w ramiona. Żadna suma pieniędzy, o której moglibyśmy potencjalnie marzyć nie da się ot tak zdobyć. Fortuna jest jak kobieta: pamiętliwa, nie wybacza błędów, kapryśna i nieprzejednana. Do zbyt „łatwych” kobiet nie ma się szacunku i taka sama sytuacja panuje w strefie biznesowej: choćby nie wiadomo jak okazały był nasz majątek, zdobyty w zbyt prosty i niewymagający sposób, traci na wartości.

Prawdziwe znaczenie osiąga majątek, w którego zdobycie włożyliśmy sporą dawkę wysiłku i zaangażowania. Zastanawiając się nad tym jak zarobić duże pieniądze, nigdy nie należy rozpoczynać swoich planów w przekonaniu, że wszystko jest proste i należy się nam „tak po prostu”. Pisząc ten artykuł przyświecała nam myśl nie tylko o tym, żeby przedstawić to, co robić żeby zarobić, ale opierając się o różnego rodzaju programy motywacyjne dla przedsiębiorców, postanowiliśmy uświadomić naszych czytelników jak dobrze zarabiać: jakie stawiać sobie priorytety, czym się kierować w wyborze zajęcia dla siebie i jak uświetnić swoje pomysły. Skupimy się przede wszystkim na tym, z jakim nastawieniem należy podejść do poszczególnych aspektów naszego przyszłego życia biznesowego.

Biznes na przykładzie

W jednym z naszych poprzednich artykułów opisaliśmy kilka pomysłów na własny biznes. Istnieje spora szansa, że zapoznając się z nimi każdy z czytających, znalazłby coś na czym można zarobić. Zaproponowaliśmy przede wszystkim profesje, które odpowiadać mogą naszym pasjom: zasugerowaliśmy karierę internetowego bożyszcza wcielającego się w blogera lub vlogera, błyskotliwego i rzeczowego korepetytora czy kreatywnych grafików i architektów, w których głowach bez przerwy przewija się masa pomysłów. Nie możemy zapomnieć o innych talentach tj. majsterkowanie, gotowanie i pieczenie czy wrodzona estetyka stylisty.

Jednak bądźmy szczerzy: zarobić na swojej pasji jest niezwykle trudno, a nawet jeśli nam się uda, wszelkie ewentualne porażki i potknięcia czyhające na nas w przyszłości, skutecznie mogą zniechęcić nas do uwielbianego dotąd zajęcia. Wybierając biznes dla siebie zadajmy sobie przede wszystkim pytanie co potrafimy, a nie co lubimy robić. Przytaczając jeden z przykładów: możemy stwierdzić, że lubiąc naszego kota Puszka, sprawia nam radość hodowla kotów, ale czy jest to dobry interes? Niekoniecznie. Kto będzie nam płacił za zajmowanie się swoim kotem? To nie ma najmniejszego sensu. Do tej kwestii należy podejść w inny sposób i dopracować ją.

Nasza miłość do kotów może przynieść nam korzyści materialne jedynie wtedy, jeżeli (bądźmy szczerzy) nasi milusińscy to tzw. rasowce, czyli koty czystej krwi. Wkraczając na drogę kociego interesu, warto zorientować się, jakie jest zainteresowanie na dany gatunek oraz w jakiej skali oscylują ceny kupna. Dopiero wtedy możemy określać w naszym biznesplanie to, jak dorobić do naszej wypłaty lub (przy odrobinie szczęścia) zacząć utrzymywać się dzięki naszym futrzakom. Jeżeli pragniemy dbać o te miłe czworonogi w inny sposób, możemy rozważyć opcję hotelu dla zwierząt domowych- zajęcie z pewnością zapewniające większą różnorodność w dziedzinie podopiecznych.

Pomysły, motywacje i wskazówki

Dorobić lub wręcz zarabiać można na wiele sposobów. Możemy połączyć siły z przyjacielem czy członkiem rodziny (tworząc przedsiębiorstwo rodzinne) lub rozpocząć własną działalność, jako firma jednoosobowa. Cokolwiek wybierzemy, najważniejszy jest oryginalny pomysł i zdrowe podejście do sytuacji. Odnotowano, że w latach 2018-2019 największe zainteresowanie pozyskały zawody z kategorii fizycznej i powiązanej z multimediami. W czasach, gdy spora część specjalistów z dziedziny budowlanki, hydrauliki i elektryki wyjechała za granicę by tam mogły zostać docenione, w naszym kraju pozostała zbitka młodzików bez odpowiedniego doświadczenia lub panów o wątpliwych umiejętnościach.

Z tego też powodu każdy (nawet wykształcony magister) człowiek, którego zdolności nie ograniczają się jedynie do prawidłowego złożenia podstawowego mebla z sieciówki ma szansę na zdobycie dodatkowego zarobku. Dla intelektualistów, którzy są pewni, że posiadają dwie lewe ręce odpowiednim wyborem może być np. projektowanie programów komputerowych i aplikacji, modne ostatnimi czasy pisanie książek czy montaż filmów np. weselnych, urodzinowych.

A skoro jesteśmy przy temacie imprez, warto rozważyć stanowisko ich organizatora: niejedna osoba lub para marzy, aby ich przyjęcie było niezapomniane i jedyne w swoim rodzaju. Budżet w tym przypadku może nie gra roli, ale czas i znajomości z pewnością tak. Stąd też sprawy organizacyjne najlepiej powierzyć osobie, która dopnie wszystko na ostatni guzik, a główni zainteresowani (jak to się mówi) przyjdą na gotowe. Nie da się też ukryć, że zasłużony blask fleszy dosięgnął osoby, które do tej pory nie uważały swoich talentów za wyjątkowe.

Mowa tu m.in. o korepetytorach, którzy dzięki dzieciom i młodzieży (niestety coraz częściej wybierających telewizję niż książki) mogą zarobić naprawdę spore sumy, zupełnie jak instruktorzy czy tzw. coache. Dwaj ostatni przedstawiciele doradców odnajdą się właściwie w każdej dziedzinie. Często poszukuje się szkoleniowca w dziedzinie gotowania, pieczenia, obsługi sprzętów czy tzw. DIY. Coach również jest w cenie. Doradza w kwestii stylu, wizerunku, zachowania, a nawet motywacji czy kontaktów międzyludzkich.

Niezastąpiony, kiedy zależy nam na dobrym zaprezentowaniu się w społeczeństwie. Chcąc wybrać najlepiej weźmy pod uwagę kilka ważnych punktów: na czym się znam, czy i jaki mam dostęp do potrzebnych materiałów, czy w moim posiadaniu jest przestrzeń użytkowa, którą mogę przeznaczyć na ten cel, czy warunki konkurencyjne są przychylne, jaką grupę docelową i formę marketingu wybrać, jaki będzie popyt i czy koszty się zwrócą.

Podsumowanie

Dodatkowo pamiętajmy o kilku rzeczach: nie trzymajmy się kurczowo jednej kariery- nie wyjdzie, może spróbujmy czegoś innego? Jeśli natomiast uświadomimy sobie, jaki jest nasz konik, dbajmy o niego, trenujmy jego zdolności i doświadczenie i podążajmy drogą, która się sprawdza. Moda to nie wszystko, a więc bądźmy oryginalni. W pracy pierwsze skrzypce grają umiejętności, wiedza to jedynie miły akompaniament.

Dodaj komentarz