Przejdź do treści

Jak skutecznie odzyskać należne pieniądze?

  • literat 
windykacja należności

Pieniądze są zawsze tematem tabu, tym bardziej jeżeli chodzi o odzyskanie naszych należności. Wszelkiego rodzaju pożyczki, odszkodowania czy inne formy świadczeń, które powinny zostać nam przekazane, zawsze odwlekają się w czasie — zostajemy spławiani prostą rozmową, obecnymi problemami finansowymi czy nie do końca zrozumiałymi dla nas pismami.

Szybkie ściąganie należności

windykacja należności W konsekwencji wiele osób rezygnuje z ubiegania się o otrzymanie należnego zwrotu pieniędzy, a tym samym traci na tym — niekiedy nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych. Nie należy się poddawać. Warto wiedzieć, że problem odzyskiwania należności jest bardzo popularny. Mało kto jest chętny do dzielenia się pieniędzmi, mimo że posiada je na swoim koncie bankowym. Osoby o zdolnościach negocjacyjnych zazwyczaj wychodzą wygrani jeżeli chodzi o pożyczki. Na podobnej pozycji są firmy, które powinny wypłacić odszkodowanie, jednak kilku ich prawników skutecznie wyjaśniło poszkodowanemu, że nie ma co na liczyć. Są jednak w błędzie. Jedyna prawda, jaka zazwyczaj zamieszczona jest w rozmowie z nimi to ta, że na własną rękę nie jesteśmy w stanie nic ugrać. W takim przypadku najlepszym wyborem jest skontaktować się ze specjalistą. Skuteczna windykacja należności w Krakowie pozwoli odzyskać pieniądze, które już dawno powinny trafić na nasze konto bankowe.

windykacja należności Skąd jednak taka pewność? Kancelaria, która zajmuje się odzyskiwaniem należności, zatrudnia prawników, którzy niejednokrotnie mieli styczność z podobnymi sytuacjami: przeciąganie spraw poprzez pisma, różne formy negocjacji czy rzekome problemy finansowe. Prawnicy mają wypracowaną strategię działania, która po części zmusza drugą stronę do zwrotu należności. Specjaliści dokładnie przeanalizują otrzymane przez klienta pisma, sami zbadają sprawę, a w razie czego zgłoszą się o pomoc do sądu. Połączenie twardych negocjacji wraz z wezwaniem na rozprawę sądową, zazwyczaj skłoni osoby do spłaty należności. Jeśli nie, to z pewnością zrobią to kolejne kroki, jakie podejmie kancelaria. Należy pamiętać, że z problemami windykacyjnymi nigdy nie jesteśmy sami. Istnieją kancelarie, które zapewniają wsparcie osobom, niemogącym w żaden sposób odzyskać swoich pieniędzy.

Jeżeli druga strona nie odpowiada na żądania zwrotu należności bądź przeciąga sprawę w czasie, warto skontaktować się z kancelarią oferującą usługi windykacyjne. W przypadku lekkich spraw (np. niewielkie pożyczki) pieniądze można odzyskać nawet po kilku tygodniach. Wygranie spraw z firmami ubezpieczeniowymi to zazwyczaj kwestia kilku miesięcy.

Dodaj komentarz