Przejdź do treści

Crowdfunding – co trzeba wiedzieć?

polskie portale crowdfundingowe

Znalezienie inwestorów do stworzenia nowej firmy lub projektu nie zawsze jest proste. Trzeba wiedzieć z kim się kontaktować, nie zawsze spotkane jest możliwe, w ryzykowne inwestycje nikt nie chce wkładać pieniędzy. Poszukiwanie sponsorów dotyczą też fundacji, osób chorych, czy stowarzyszeń. Czy jest alternatywna droga finansowania przedsięwzięć niż kredyty?

Popularne strony internetowe

 polskie portale crowdfundingoweObecnie jedną z najpopularniejszych opcji jest crowdfunding. Polecane polskie portale crowdfundingowe biją rekordy popularności. Na czym to polega? Każdy może założyć swój profil na portalu i wrzucić swoją ofertę, w tym podać kwotę potrzebną do zrealizowania projektu. Internauci mogą robić przelewy takiej osobie lub firmie, może to być nawet symboliczna złotówka. W zamiast za to darczyńcy często otrzymują coś w zamian np. gotowy produkt do testowania, zniżkę na zakupy, czy też choćby podziękowania od rodziców chorego dziecka. Portale mają obowiązek weryfikowania zbiórek, tak by wszystko było przeprowadzone legalnie. Te najpopularniejsze zyskują potrzebną kwotę nawet w kilka dni.wiele zależy od tego czego dotyczy zbiórka i jak dobrze będzie ona wypromowana. Na taką formę wsparcia decydują się często fundacje i stowarzyszenia. Zbierają one fundusze na operację, drogie leki, czy rehabilitację, zarówno dzieci, jak i dorosłych. To często koszt kilkset tysięcy złotych, czasem nawet miliona, co przekracza możliwości finansowe większości osób.

 polskie portale crowdfundingoweDzięki zbiórce w Internecie można szybko uzbierać potrzebną kwotę. Crowdfunding przydaje się też przy akcjach kulturalnych. Wielu biznesmenów się nimi nie zamuje, bo to niepewny biznes, nie wiadomo czy środki się zwrócą i tak dalej. Młodzi artyści chcą wydać płytę, zrobić film, czy założyć internetową stację radiową. Internauci którym podoba się ich twórczość mogą ich wesprzeć finansowo. Crowdfunding to także szansa dla nowych firm i start-upów. Często mają oni innowacyjne, nietypowe projekty, które nie przekonują starych wyjadaczy w biznesie, a mimo to wierzą oni w swój produkt i chcą go zrealizować z pomocą internautów. Za ich wsparcie mogą oferować dostęp do gry komputerowej, przysłany produkt, czy też możliwość testowania go w pierwszej kolejności.

Na pewno crowdfunding będzie się rozwijał. To ogromna szansa dla wielu osób, które szukają wsparcia finansowego dla swoich projektów. Mogą oni szybko, łatwo o wygodnie znaleźć inwestorów wśród internautów i móc rozpocząć produkcję ciekawego produktu, nagrywanie płyty, czy zapisać się na ratującą życie operację za granicą.

Dodaj komentarz