Przejdź do treści

Blog

windykacja należności

Jak skutecznie odzyskać należne pieniądze?

  • literat 

Pieniądze są zawsze tematem tabu, tym bardziej jeżeli chodzi o odzyskanie naszych należności. Wszelkiego rodzaju pożyczki, odszkodowania czy inne formy świadczeń, które powinny zostać nam przekazane, zawsze odwlekają się w czasie — zostajemy spławiani prostą rozmową, obecnymi problemami finansowymi czy nie do końca zrozumiałymi dla… Czytaj dalej »Jak skutecznie odzyskać należne pieniądze?

Jak wybrać kancelarię adwokacką?

Specjaliści, pracujący w kancelariach adwokackich, zajmują się różnymi dziedzinami prawa. Z ich pomocy najczęściej korzysta się w celu uzyskania profesjonalnej porady prawnej. Ponadto adwokaci mają również możliwość reprezentowania interesów swojego klienta w różnego rodzaju sprawach przed sądami wszystkich instancji. Co wyróżnia dobrą kancelarię prawną? Specjalistyczna… Czytaj dalej »Jak wybrać kancelarię adwokacką?

Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

Wiele osób odwleka kontakt z rzeczoznawcą, jednak ostatecznie okazuje się, że jego pomoc jest niezbędna. Ekspert dzięki swojemu doświadczeniu, a także udostępnianym narzędziom, jest w stanie wycenić dowolną nieruchomość, co w konsekwencji daje właścicielom budynku pogląd na to, ile kosztuje dom, mieszkanie, lokal lub działka.… Czytaj dalej »Kiedy warto skorzystać z usług rzeczoznawcy majątkowego?

dotacja na badania

Komu przyznaje się dotacje na badania?

  • literat 

Prowadzenie własnego biznesu wiąże się z ogromną odpowiedzialnością, ale także i podjęciem pewnego ryzyka – założenie działalności gospodarczej wymaga od inwestora przeznaczenia pewnego kapitału finansowego na rozwój firmy. Jeśli wszystko idzie zgodnie z planem, zakład rozwija się, koszty inwestycji zwracają, a biznes zaczyna przynosić zysk.… Czytaj dalej »Komu przyznaje się dotacje na badania?

Przedsiębiorstwo niejedną ma kategorię

Osoby niedoświadczone i laicy pod pojęciem „przedsiębiorstwo” widzą tylko firmę, która za odpowiednie wynagrodzenie odwdzięcza się określoną usługą o wskazanej jakości. Dopiero ci, którzy pragną bliżej zgłębić ten temat, np. przed otwarciem własnego biznesu, po zapoznaniu się z „podstawami” prawnymi stwierdzają nagle, że prowadzenie własnej… Czytaj dalej »Przedsiębiorstwo niejedną ma kategorię

Własna firma – niech nie ogranicza nas budżet

Mówi się, że wyobraźnia nie zna granic. Z pewnością tak właśnie jest. Ale czy takie samo twierdzenie odnosi się również do określenia swojego przyszłego biznesu? Przecież prawdopodobnie będzie to zajęcie, które będziemy wykonywać latami, zajęcie dzięki któremu mamy zamiar utrzymać siebie i swoją rodzinę dzięki… Czytaj dalej »Własna firma – niech nie ogranicza nas budżet